Kategoriler

02.05.2024

Özet
:

DUYURU NO:2024/35
 

Konu : Türkiye’de Kadınların Adalete Erişiminin Desteklenmesi Amacıyla STK- Baro İşbirliğine Yönelik Hibe Başvuruları Başladı.

Türkiye Barolar Birliği’nin ana faydalanıcısı olduğu, Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi tarafından yürütülen “Batı Balkanlar ve Türkiye Yatay Destek Programı” kapsamında devam etmekte olan “Türkiye’de Kadınların Adalete Erişiminin Desteklenmesi” projesi içerisinde sivil toplum kuruluşları ve baroların iş birliğine yönelik bir hibe çağrısı yapılmıştır.

Çağrı kapsamında, kadınların adalete erişimini desteklemek için tasarlanmış projeler desteklenecektir. Projelerin, kadınların hukuki hakları konusundaki farkındalıklarını arttırması, hukuki süreçlerini desteklemesi ve gerektiğinde adli yardım almalarını sağlaması beklenmektedir. Bu hedeflere ulaşılması ve projelerin etkin bir şekilde uygulanması için STK- Baro iş birliğinin teşvik edilmesi ile baroların proje yönetme ve geliştirme kapasitelerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Proje başvuruları için son teslim tarihi 3 Haziran 2024 saat 17.00’dır. Teklif çağrısına dair sorular en geç 20 Mayıs 2024 tarihine kadar ankara.office@coe.int adresine iletilmelidir.

Detaylı bilgi ve başvuru için aşağıda yer alan linki takip edebilirsiniz.

https://www.coe.int/tr/web/ankara/-/call-for-proposals-cso-grants-for-supporting-women-s-access-to-justice-in-t%C3%BCrkiye

 

Saygılarımla.

 

Avukat R. Erinç SAĞKAN
Türkiye Barolar Birliği
Başkanı

Resim
15 TEMMUZ MAHALLESİ 148063 NOLU CADDE NO:13 ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP (Nesibe Aydın Okulları Yanı)
0 342 231 52 90
iletisim@gaziantepbarosu.org.tr
www.gaziantepbarosu.org.tr ©
X
Yol Tarifi
Mail
Telefon