Kategoriler

22.04.2021

Özet
:

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dilediğimizce kutlayamıyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiden en çok etkilenen, zarar gören çocuklar oldu. Şüphesiz ki, eğitim haklarından yoksun bırakılmaları ruhlarında derin yaralar açtı. Bu durumun ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurmamasını umuyoruz.
Pandemi aynı zamanda çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerini de olumsuz etkilemiştir. Çocuklarımız için en büyük temennimiz onların Adliye koridorlarından uzak büyümeleridir. Dileğimiz bu yönde olsa da, yetişkinlerin etken ve sebep olduğu faktörler nedeniyle "suça itilen" çocuklarımızın varlığı görmezden gelinmeyecek kadar ciddi bir meseledir. Unutmamalıyız ki, HİÇBİR ÇOCUK HERHANGİ BİR SUÇUN FAİLİ DEĞİLDİR, ÇOCUK SUÇUN ANCAK MAĞDURU OLABİLİR!
 Bu sene onlar için hakettikleri kutlamaları yapamasak da, 23 Nisan sebebiyle kısa bir süre de olsa Adliye koridorlarını onların hayal dünyaları ile renklendirmek, onları unutmadığımızı bu şekilde ifade etmek istedik. Gaziantep Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak; yarınlarımız, umudumuz çocuklarımızın 23 Nisan Çocuk Bayramını en içten dileklerimizle kutluyoruz. Onlar için yaşanabilir, çağdaş, adil ve eşit bir dünya inşa edebilmeyi umuyoruz.

GAZİANTEP BAROSU ÇOCUK HAKLARI MERKEZİ

 

22.04.2021
İSTASYON CAD.TİCARET SARAYI KAT:2 ŞAHİNBEY GAZİANTEP
0 342 231 52 90
iletisim@gaziantepbarosu.org.tr
www.gaziantepbarosu.org.tr ©
X