Kategoriler

Baronet Uygulama Esasları

 
 

GAZİANTEP BAROSU CMK ROBOT ATAMA (BARONET) UYGULAMA ESASLARI

 

 

1-         CMK eski puan listesi sıfırlanmıştır. CMK Baronet sistemi, 19.12.2012 tarihinden itibaren CMK görevi alan meslektaşlar arasında sıfır puandan atamaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren CMK listesine ilk kez yazılacak olanlar listelerdeki ortalama puandan başlayacaktır. Bu puan Avukatın kayıt puanı olacaktır.

 

2-         Baronet sistemindeki atamalarda "Hazırlık" ve "Mahkeme" olarak 2 liste kullanılacak olup, hazırlık ve mahkeme puan listelerindeki sıraya göre görev zamanı tahmin edilebilecektir. Listelerden sadece birinde görev almak veya gece görevlendirmelerinde yer almak istemeyen meslektaşlarımız Baro CMK servisine dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir.

 

3-         Aramalar 0850 250 22 76 numaralı telefondan yapılacak olup telefon değişikliği olursa avukatlara mesaj olarak bildirilecektir.

 

4-         Kabul edilen görevlerle ilgili CMK ücret tarifesi baz alınarak mahkemesine göre tam puan; görevin reddi,  meşgul, hatalı tuşlama ve ulaşılamama durumlarında yarım görev puanı avukatın puan siciline eklenecektir.

 

5-         Cep telefonun kapalı olması durumunda operatörden tele sekretere yapılacak olan kayıtlar geçersiz olup "hatalı tuşlama" uyarısı ile yarım görev puanı uygulaması devam edecektir.

 

6-         Sistemin kendisinden kaynaklı "hata oluştu" uyarısını vermesi durumunda avukatın görev hakkı saklı olup görev puanı siciline işlenmeyecektir.

 

7-         Görevlendirmenin kabulü sonrası SMS gönderilmekte olup, operatör sistemdeki hatadan ve gecikmeden dolayı SMS'in gelmemesi veya geç gelmesi olasılığı bulunduğundan görevin kabulünden sonra eğer görev yeri ve saati anlaşılamadığı durumlarda ivedi olarak CMK Bürosuna ulaşılması gerekecektir. (Mesai saatleri dışında 0532 504 74 04)

 

8-         Gece Teşvik saati 21:00’dan sabah 08:00’e kadardır. Bu saatler arasında alınan    görevlerde (görev puanı3/4) puan verilerek teşvik edilir.

 

9-         Baronet sisteminde 1 yıl içerisinde 60 gün  mazeret girişi yapılabilecektir. Gün içindeki saatli mazeretler toplamı 60 günlük süreden düşecektir.

 

10-     Görevin kabulü halinde en geç 1 saat içinde ifa edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde sistem ikinci bir Avukatı atayacaktır. Görev kabulü yanlışlıkla yapılmışsa veya ifa edilemeyecekse en kısa zamanda Baro CMK servisine, mesai saatleri dışında ise 0532 504 74 04 nolu telefona bildirmek zorunludur.

 

11-     Baronet harici ve Baronun bilgisi olmadan ifa edilen ifadeler ücret kapsamı dışında tutulacaktır.

 

 

ÖNEMLE DUYURULUR

   GAZİANTEP BARO BAŞKANLIĞI

15 TEMMUZ MAHALLESİ 148063 NOLU CADDE NO:13 ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP (Nesibe Aydın Okulları Yanı)
0 342 231 52 90
iletisim@gaziantepbarosu.org.tr
www.gaziantepbarosu.org.tr ©
X
Yol Tarifi
Mail
Telefon